Completed 2023
![](https://atraktos.org/app/uploads/2024/02/2.jpg)
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΙΚΟΝΟΓΡΑΦΗΣΗΣ
ΟΙ ΑΚΡΟΒΑΤΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΘΕΟΧΑΡΗ
Εισηγητής: Κώστας Θεοχάρης
Συνεργασία με ILLUSTRADAYS
Τι γίνεται όταν το θεατρικό παιχνίδι μπλέκεται δημιουργικά με την εικονογράφηση; Τι μπορούν να μας μάθουν για την τέχνη οι φόρμες και τα χρώματα; Πώς δούλευε τα έργα του ο Μιρό; Και τελικά, τι χρειάζεται για να φτιάξεις τους δικούς σου ακροβάτες;
«Θα ξεκινήσουμε με μια μικρή παράσταση με φανταστικά υλικά μπροστά σε ένα φανταστικό κοινό και αμέσως μετά θα φτιάξουμε ακροβάτες με χρωματιστά σχήματα και αρκετό δημιουργικό παιχνίδι με την βοήθεια του Μιρό».
Το αυτοτελές εργαστήριο θα διεξαχθεί την Δευτέρα 13 Νοεμβρίου στις 18:00-19:30 στην Άτρακτο, Μαραθωνομάχων 8, 104 41, Αθήνα.
Δωρεάν συμμετοχή.
Ηλικίες: 9-12 ετών