Completed 2024
![](https://atraktos.org/app/uploads/2024/02/9.jpg)
Μέσα από το συγκεκριμένο εργαστήριο, οι μαθητές θα έρθουν σε επαφή με τη μονοτυπία και τις βασικές τεχνικές της, δημιουργώντας τα δικά τους πρωτότυπα έργα.
Πώς εκτυπώνεις ένα έργο σου; Ποια απλά υλικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να δημιουργήσεις ένα τύπωμα; Τι είναι η τυπογραφία και πώς την αξιοποιούμε για να φτιάξουμε κάτι χειροποίητο;
Εισηγήτριες: Πολύνα Ξηραδάκη, Εμμανουέλα Κυριακοπούλου, Χριστίνα Μαυρομμάτη
Το αυτοτελές εργαστήριο θα διεξαχθεί 15 Ιανουαρίου στις 18:00- 20:00
στην Άτρακτο, Μαραθωνομάχων 8, 104 41, Αθήνα.
Δωρεάν συμμετοχή.
Ηλικίες: 9-12 ετών